کاربر گرامی خوش آمدید...

اخبار

  • 53
  • 2419 مرتبه
حقایقی در سنگاپور

حقایقی در سنگاپور

05/07/1396

- واردات شن و کاسه به این کشور بسیار می باشد. کشورهای صادر کننده مالزی، کامبوج و ویتنام می باشند. این کشورها بعد از آنکه اعتراضات زیادی انجام شد، صادرات شن و ماسه به سنگگاپور را ممنوع کردند.

- کشور سنگاپور، در 19 نوامبر سال 2001 ، سازمان جهانی توالت را تشکیل داد و با موافقت 122 کشور در سازمان ملل، طرح اعلام روز جهانی توالت در 19 نوامبر را تصویب کرد.

- سنگاپور در کیان کشورهای آسیایی کمترین آمار فساد را به همراه دارد و در جایگاه پنجم می باشد. این کشور الگوی صداقت برای دیگر ملیت ها می باشد.

- 7 نوامبر در کشور سنگاپور به نام روز ملی درختکاری است. در این روز تمامی افراد درخت می کارند و برخی افراد آنها را به هنوان هدیه به دیگران تقدیم می کنند.

بالاترین نرخ مالکیت خانه در جهان با میزان 92 درصد، متعلق به سنگاپور است. بیشتر افراد در این کشور در خانه های سازمانی و دولتی ساکن هستند.

- سریع ترین افرادی در پیاده روی در جهان، مردم سنگاپور می باشند.

- در سنگاپور قانون خاصی در مورد ادراد در آسانسور وجود دارد. در آسانسور های این کشور دستگاه هایی وجود دارد که بوی ادرار را تشخیص می دهد و درهای اسانسور را قفل می کند تا پلیس برسد.

- در پرچم این کشور 5 ستاره وجود دارد که حاکی از دموکراسی، ارامش، پیشرفت، عدالت و برابری هستند. همچنین در این پرچم از رنگ سفید و قرمز استفاده شده است که به ترتیب حاکی از برادری ،و خلوص و پاکی هستند.

 

- پنجمین کشور وارد کننده سلاح، کشور سنگاپور می باشد.

- آزادی مطبوعات در این کشور وضع خوبی ندارد. گزارشگران بدون مرز از بین 180 کشور، آزادی مطبوعات این کشور را در رتبه 153 قرار داده اند.

- این شهر-کشور، از 63 جزیره اندازه کوچکتری دارد.

- درخت های مصنوعی توسط دولت سنگاپور ایجاد شده اند که به مجموعه آنها باغ های خلیج گفته می شود. این درخت ها از انرژی خورشیدی تغذیه می کنند و 50 متر ارتفاع دارند. مجموعه این درخت ها، نماد فرهنگی و منطقه گردشگری می باشد.

 

- سنگاپور در زمینه راضی و علوم کودکان، در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، رتبه تخست را دارد.

- منطقه زمانی سنگاپور، از سال 1905، شش بار تغییر پیدا کرده است.

 

- بر روی اسکناس های 1000 دلاری این کشور شعر سرود ملی شان نوشته شده است.

- حقوق نخست وزیر این کشور حدود 4 برابر حقوق رئیس جمهور آمریکا می باشد. این مقدار برابر با 1.7 میلیون دلار در سال، می باشد.

- این کشور بیشترین میلیونر های دنیا را دارد. 17 درصد مردم دارایی به ارزش 1 میلوین دلار یا بیشتر از آن دارند.

- اقتصاد کشور سنگاپور شدیدا متکی به واردات و صادرات می باشد.

- گران ترین شهر در سال 2016، سنگاپور بود.

- در سال های 1940 و 1941، سربازهای انگلیسی برای دفاع در برابر نیروهای ژاپنی، که به حمله کرده بودند، در این کشور حضور داشتند. تعداد سربازان حدود 100هزار نفر بود. این کشور تبدیل به صحنه ای از جنگ جهانی دوم شده بود.

- کشور مستقل شد، درست دو سال بعد از آنکه نیروهای انگلیسی، سنگاپور را به مالزی واگذار کردند.

- به وسیله رای گیری مسالمت آمیز این کشور از مالزی جدا شد.

- در جهان 3 شهر-کشور وجود دارد که سنگاپور جز آنها می باشد. دو شهر کشور دیگر واتیکان و موناکو هستند.

- بهترین فرودگاه جهان فرودگاه چانگی این کشور، است، که برای 4 سال متوالی در این درجه باقی مانده است.

- سال 1979 در سنگاپور کمپینی به نام احترام و ادب به راه افتاد که دولت از آن بسیار حمایت می کند. این کمپین در سال 2001 به جنبش مهربانی سنگاپور تغییر نام داد. چیزی که در این کمپین آموزش داده می شود، اخلاف و رفتار خوب است. به طور کلی در این کشور والدین به کودکان خود و دولت به والدین، اخلاق و رفتار خوب را آموزش می دهد.

- یکی از جرم هایی که در این کشور خاص می باشد، نشستن توالت عمومی بعد از استفاده است.

- محدودیت ارتفاع ساختمان ها در سنگاپور، 280 متر است و تا کنون 3 ساختمان در این کشور وجود دارند که دقیقا همین ارتفاع را دارند.

 

در این کشور برای صادر کردن پلاک، باید 1.5 برابر قیمت خودرو، پول پرداخت کرد. دولت این کشور مردم را ترغیب به استفاده از خودرو شخصی نمی کند.

- افسانه ای در مورد رنگ قرمز موجود در پرچم این کشور وجود دارد. این افسانه می گوید در گذشته اره ماهی های بسیاری یه این کشور حمله کردند و پسر جوانی برای به دام انداختن آنها نقشه ای کشیده بود، اما حاکم شهر بخاطر هوش بالای این پسر اورا کشت، دلیل رنگ قرمز پرچم، خون این پسر جوان می باشد.

- با توجه به وسعتی که این کشور دارد، در روز دو رستوران تاسیس می شود، که رقم بالایی برای آن به حساب می آید.

- در این کشور آدامس جویدن ممنوع است و پلیس فردی را در حال آدامس جویدن باشد نگه می دارد. آدامس جویدن در این کشور درصورتی بلامانع است که دستور پزشکی داشته باشید.

 

فایل های پیوست

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.